Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje aktuální technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookie,
ať vímě, jak to na našem webu žije?

Laserová technologie

Plně automatickým procesem CNC laserového řezání pro vás s nejvyšší přesností vyrobíme malé série, prototypy nebo velké objednávky. Díky této metodě lze bez problémů řezat a tvarovat kovy a neželezné kovy, plasty, sklo a mnoho dalšího. Metodou řezání laserem lze vyrobit téměř všechny výrobky podle vašich představ.

 

Laserový proces

Při CNC laserovém řezání existují dva různé způsoby zpracování materiálu. Rozlišuje se mezi CO2 lasery a takzvanými polovodičovými lasery. Kromě toho se rozlišuje mezi laserovým fúzním řezáním, laserovým řezáním a laserovým sublimačním řezáním (odpařování materiálu).
 
CO2 laserování pracuje s plyny. Svazek světelných paprsků a plynů se pomocí čočkového systému velmi jemně zaostřuje na požadovaný materiál. Díky enormní hustotě energie a související teplotě se materiál začíná tavit nebo odpařovat. Stejný proces se provádí také na krystalech s laserem, bez přidávání plynů. Když laser zcela pronikne materiálem, pohybuje se přesně podle vzoru dráhy, který byl předtím naprogramován.
 
Obrovská přesnost je způsobena sofistikovanou metodou. Zde jsou procesní plyny svazovány řezací tryskou a tak odstraňují odstraněný materiál ze zářezu. Jsou tedy možné řezy menší než +/- 0,1 mm.

 

Výhody

Laserové řezání nabízí vedle řezání vodním paprskem pravděpodobně nejvyšší přesnost a kontinuitu. To má velmi jednoduchý důvod. Při CNC laserovém řezání se na rozdíl od CNC frézování nebo soustružení nemohou nože ani vrtáky opotřebovat. Kromě toho jsou velkou výhodou hladké řezné hrany a výsledky bez otřepů, protože dodatečné zpracování musí být provedeno pouze ve výjimečných případech.

Laserovým řezáním lze zpracovat téměř všechny materiály. Díky automatickému procesu může být zakázka
realizována v krátkém čase, abyste obdrželi vaši objednávku co nejdříve.